یکشنبه 28 آبان 1396, 6:47:14
 
 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
آغاز دور دوم ساماندهی کالاهای موجود در سطح بازار  با بارکد شبنم

غلامرضا نوری زاده :

آغاز دور دوم ساماندهی کالاهای موجود در سطح بازار با بارکد شبنم

تعداد بازدید: 2738 شنبه, 1 مهر 1391 19:10:50

دور دوم کد گذاری کالاهای مشمول شبنم در بازار آغاز شد

مدیر پروژه شبنم از آغاز دور دوم ساماندهی کالاهای موجود در سطح بازار خبر داد . بر این اساس با توجه به مصوبه کمیته راهبردی شبکه بازرسی و نظارت مردمی و با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، درج کد دوبعدی شبنم از اول مهرماه آغاز و تا اول آذر ماه امسال ادامه خواهد داشت.

روابط عمومی پروژه شبنم – غلامرضا نوری زاده گفت: پس از این دوره  دوماهه بازرسان شورای اصناف به بازار مراجعه می کنند و تمامی کالاهای مشمول الزام درج کد دوبعدی شبنم را رصد و کالاهای فاقد بارکد را به عنوان کالای قاچاق از سطح بازار جمع آوری می کنند.

وی ادامه داد: دوره نخست ساماندهی کالاهای موجود در سطح بازار اوایل امسال و با همکاری 5 اتحادیه برگزار شد و در دور دوم با 18 اتحادیه مرتبط با کالاهای مشمول پروژه شبنم هماهنگی ها و توافقات انجام شده و این اتحادیه ها ما را در مسیر اجرای موفق پروژه همراهی می کنند.

نوری زاده در ادامه گفت: در این دوره برچسب هایی که برای کالاهای موجود در سطح بازار صادر می شود با برچسب هایی که در روند واردات کالا به کشور روی کالا درج می شود از لحاظ ظاهری تفاوت دارد . بنحوی که بازرسان امکان تشخیص دو گروه کالا را داشته و فرایند کد دار شدن کالاهای موجود در سطح بازار با سلامت و دقت بیشتری انجام شود.

وی افزود: پس از آغاز اجرای پروژه شبنم که بنا شد تمامی کالاهای وارداتی به کشور شناسنامه دار شده و با الصاق یک کد دوبعدی منحصر به فرد قابل شناسایی و قابل تشخیص از کالای قاچاق و تقلبی باشد، با حجم وسیعی از کالا مواجه شدیم که پیش از اغاز پروژه شبنم از فرایند قانونی واردات عبورکرده و وارد بازار شده بودند . به همین دلیل تصمیم بر آن گرفته شد که به روشی کالاهای موجود در سطح بازار هم کد دار شوند.وی ادامه داد : به این ترتیب دارندگان کالاهای مشمول طرح شبنم به اتحادیه مرتبط مراجعه کرده و اتحادیه اسناد و مدارک کالا  را مورد بررسی قرار داده در صورت تایید فرم های خود اظهاری، برچسب های شبنم صادر و توسط ماورین الصاق مجاز، روی کالاها نصب می شود.

نوری زاده گفت: الصاق بارکد صرفا و الزاما توسط ماموران انجام خواهد شد و از آنجا که قصد داشتیم روند الصاق بارکد با سرعت و دقت بیشتری انجام شود تعداد 12 هزار نفر در سطح کشور به این منظور و در طول دوره یاد شده فعالیت خواهند داشت.

کلید واژه های خبر:
طرح شبنم ، مبارزه با قاچاق کالا  ، غلامرضا نوری زاده مدیر طرح شنبم ، مرحله جدید طرح شبنم  ، 
 

کد خبر: 208

 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
بازگشت به صفحه قبل
ثبت نظر شما
شرکت خدمات انفورماتیک راهبر  مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات  شبکه اطلاع رسانی بازرگانی ایران  مرکز صدور گواهی الکترونیکی  کارگروه تحولات اقتصادی  پایگاه اطلاع رسانی دولت  شورای اصناف کشور 
صفحه اصلی  |  جستجو  |  نسخه RSS
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت خدمات انفورماتیک راهبر - آخرین بروز رسانی چهارشنبه 16 مهر 09:35:22
کلیه حقوق برای شرکت خدمات انفورماتیک راهبر محفوظ است
RSS | صفحه نخست | آرشیو

تمامی خدمات این وب سایت، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.