جمعه 26 آبان 1396, 22:33:50
 
 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
طرح شبنم یکی از راهکارهای مهم مقابله جدی با قاچاق کالا است

فداحسین مالکی :

طرح شبنم یکی از راهکارهای مهم مقابله جدی با قاچاق کالا است

تعداد بازدید: 2798 سه شنبه, 18 تیر 1392 09:37:44

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: احساس شد دشمن دهک پایین جامعه را هدف قرار داده و جریان افزایش قیمت‌ها در سال گذشته یکی از آن موارد بود. موضوعی که پیش از این به آن توجه نکرده‌ایم.

 به گزارش اقتصاد پنهان، فداحسین مالکی امروز در گردهمایی مسؤولین کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان های سراسر کشور گفت: نامگذاری سال ها توسط رهبر معظم انقلاب طی سال‌های گذشته و همچنین توجه معظم‌له به موضوعات اقتصادی طی سالهای اخیر در محافل بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است.

مالکی افزود: نامگذاری سال‌ها توسط رهبر معظم انقلاب منشور نظام و حکومت محسوب می‌شود. هر چند دشمنان نظام سعی در ایجاد موانع برای عدم تحقق این نامگذاری ها دارند.

وی اظهار داشت: پس از نامگذاری سال 92 به نام سال حماسه سیاسی حماسه اقتصادی ولوله‌ای در اردوگاه غرب به وجود آمد و آنها کوشیدند تا حماسه‌ای شکل نگیرد.

نماینده ویژه رییس جمهوری در ادامه گفت: با لطف خدا و مدیریت کلان کشور در گام اول و با حضور پرشور مردم در انتخابات، حماسه سیاسی تحقق جانانه‌ای داشت و علیرغم برخی بحث‌های جناحی روند انتخابات منجر به حضور پرشور مردم شد.

مالکی تأکید کرد: حضور 73 درصدی مردم پای صندوق‌های رأی خط بطلانی بر تلاش های مذموم کشورهای غربی و دشمنان نظام اسلامی بود.

وی اظهار داشت: با موضع‌گیری‌های مدبرانه رییس جمهور منتخب، غربی‌ها احساس کردند که از همین ابتدا شکست خورده‌اند. برای دولت آینده و رییس جمهوری منتخب آرزوی توفیق می‌کنم.

مالکی با بیان اینکه هجمه سختی را در سال 91 بویژه نیمه دوم داشتیم، گفت: موضوع تحریم‌ها بیش از سه دهه علیه کشور اعمال شده و موضوع تازه‌ای نیست اما تحریم‌های اعمال شده در سال گذشته سختی‌هایی را بوجود آورد.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: احساس شد دشمن دهک پایین جامعه را هدف قرار داده و جریان افزایش قیمت‌ها در سال گذشته یکی از آن موارد بود. موضوعی که پیش از این به آن توجه نکرده‌ایم.

وی اظهار داشت: البته در مواردی باید خودمان مراقب باشیم که کاری نکنیم که حلقه تصمیم‌ها را در داخل تنگ‌تر کنیم و یکی از برنامه‌های ستاد در همین راستا است.

مالکی تصریح کرد: یکی از مقامات اقتصادی طی سال گذشته بخشنامه‌های زیادی را صادر کرده و مصاحبه های زیادی را انجام می‌داد، این اقدامات باعث تنش و سردرگمی در عرصه اقتصاد می‌شد که با پیشنهاد ستاد، دستور توقف این بخشنامه‌ها توسط رئیس جمهوری صادر شد.

نماینده ویژه رییس جمهوری گفت: برای چاره اندیشی در مورد مشکلات اقتصادی در سال گذشته، جمعی از نخبگان کشور جدا از خط سیاسی و جناحی دعوت کردیم و هنوز هم جلسات منظمی را به صورت هفتگی برگزار می‌کنیم.

مالکی یکی از نتایج تشکیل این جلسات را ارائه جمع بندی ها به کمیسیون های ستاد اعلام کرد و با بیان اینکه بخشی از دستاوردهای ما در مرکز پژوهش های مجلس و بخشی نیز به دولت ارائه می شود، گفت: اقتصاد پنهان یا قاچاق چیز جدیدی در دنیا نیست و امروز با اقتصادهای رسمی جهان در رقابت است.

وی اظهار داشت: اقتصاد پنهان، امروز تنه به تنه اقتصاد رسمی و قانونی می‌زند و حتی در برخی موارد سبقت هم می گیرد و معادلات اقتصادی را بهم می‌زند.

مالکی تأکید کرد: موضوع اقتصاد پنهان توسط صهیونیسم جهانی طراحی شده و می توان پی برد که به هم ریختگی اقتصاد جهانی و اروپا از کجا نشأت می‌گیرد.

نماینده ویژه رئیس جمهوری در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: اقتصاد پنهان در دنیا توسط مرکز پژوهش‌های ستاد مطالعه و بررسی خواهد شد و نتایج آن در اختیار دستگاه‌های عضو قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: موقعیت کشورمان در منطقه بی نظیر است و با 15 کشور همسایه هستیم. امروز در کشورهای همسایه ایران بی ثباتی‌هایی ایجاد شده و باید مراقب باشیم.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: اتفاقاتی که در کمتر از یک سال گذشته در منطقه روی داده، موضوع کمی نیست و معادلات منطقه را بهم ریخت و موجب تحت الشعاع قرار گرفتن مسائل اقتصادی شد.

مالکی گفت: باید نسبت به موضوع قاچاق و اقتصاد پنهان حساس باشیم. نظم و انضباط اقتصادی مهمترین نتیجه قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی افزود: از زمانی که قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام شود استانداران از قدرت اجرایی زیادی برخوردار می شوند.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر اجرای طرح شبنم به عنوان یکی از راهکارهای مهم مقابله جدی با قاچاق کالا و ارز گفت: حمایت از سرمایه گذاری داخلی و سرمایه ملی از وظایف اصلی ستاد است، ما باید بدانیم که چه میزان کالای غیرقانونی وارد کشور می شود و سپس به حمایت از تولید داخل بپردازیم، در طرح شبنم نظارت مردم بر کالاها دیده شده است.

کد خبر: 257

 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
بازگشت به صفحه قبل
ثبت نظر شما
شرکت خدمات انفورماتیک راهبر  مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات  شبکه اطلاع رسانی بازرگانی ایران  مرکز صدور گواهی الکترونیکی  کارگروه تحولات اقتصادی  پایگاه اطلاع رسانی دولت  شورای اصناف کشور 
صفحه اصلی  |  جستجو  |  نسخه RSS
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت خدمات انفورماتیک راهبر - آخرین بروز رسانی چهارشنبه 16 مهر 09:35:22
کلیه حقوق برای شرکت خدمات انفورماتیک راهبر محفوظ است
RSS | صفحه نخست | آرشیو

تمامی خدمات این وب سایت، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.