جمعه 26 آبان 1396, 22:32:27
 
 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
مجازات سوء استفاده از برچسب طرح شبنم

تعزیرات حکومتی :

مجازات سوء استفاده از برچسب طرح شبنم

تعداد بازدید: 5312 چهارشنبه, 2 مرداد 1392 12:52:36

معاون سازمان تعزیرات حکومتی کشور در پاسخ به این سوال که مشاهده شده  در برخی مراکز صنفی، از آرم طرح شبنم سوءاستفاده شده و از آرم کالاهای قانونی برای قانونی جلوه دادن کالاهای قاچاق استفاده می‌شود خاطرنشان کرد: کالاهایی که آرم شبنم نداشته باشند قاچاق محسوب می‌شوند و همچنین کالاهایی که آرم طرح شبنم کالایی دیگر روی آن الصاق شده باشد هم قاچاق و براساس قانون براساس مفاد قاچاق و تقلب با متخلفان برخورد خواهد شد.

ملکی درباره عنوان اختصاصی تخلف در سوءاستفاده از طرح شبنم گفت: اگر این کار عنوان جزایی خاص داشته باشد، رسیدگی به آن در صلاحیت تعزیرات نخواهد بود و تعزیرات حکومتی صرفا تحت عنوان قاچاق و تقلب به آن رسیدگی می‌کند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران ادامه داد: کندن طرح شبنم از روی یک کالا و الصاق آن به کالایی دیگر عنوان مجرمانه ندارد و صرفا تقلبی است که به همراه تخلف قاچاق در تعزیرات به آن رسیدگی می‌شود و مجازات آن هم به مراتب بیشتر است. اما در بحث صنفی، چه بسا اتحادیه مربوطه یا مراکز خاص نظارتی، بتوانند به عنوان تخطی از ضوابط، آن را تلقی کنند و طبق قانون نظام صنفی با آن برخورد کنند.

کد خبر: 261

 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
بازگشت به صفحه قبل
ثبت نظر شما
شرکت خدمات انفورماتیک راهبر  مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات  شبکه اطلاع رسانی بازرگانی ایران  مرکز صدور گواهی الکترونیکی  کارگروه تحولات اقتصادی  پایگاه اطلاع رسانی دولت  شورای اصناف کشور 
صفحه اصلی  |  جستجو  |  نسخه RSS
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت خدمات انفورماتیک راهبر - آخرین بروز رسانی چهارشنبه 16 مهر 09:35:22
کلیه حقوق برای شرکت خدمات انفورماتیک راهبر محفوظ است
RSS | صفحه نخست | آرشیو

تمامی خدمات این وب سایت، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.