جمعه 26 آبان 1396, 22:32:43
 
 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
مجازات عرضه کنندگان بازی‎های رایانه‌ای فاقد طرح شبنم

تعزیرات حکومتی :

مجازات عرضه کنندگان بازی‎های رایانه‌ای فاقد طرح شبنم

تعداد بازدید: 3398 چهارشنبه, 2 مرداد 1392 12:15:58
معاون امور حقوقی و اجرای احکام تعزیرات حکومتی استان تهران، گفت: بازی‎های رایانه‌ای فاقد طرح شبنم، کالای قاچاق و غیر مجاز محسوب شده و عرضه کنندگان آن مجازات می شوند.  
"بزرگمهر صادقی" افزود: رسیدگی به پرونده‌های گران فروشی و تقلب در حوزه عرضه محصولات فرهنگی از جمله بازیهای رایانه‌ای بر اساس قانون در صلاحیت تعزیرات حکومتی است و تعزیرات بر اساس گزارشات مراجع نظارتی به پرونده متخلفان این حوزه رسیدگی می کند.
 
این مقام مسوول در تعزیرات حکومتی استان تهران ادامه داد: بر اساس ماده 62 قانون نظام صنفی، کالاهای فاقد طرح شبنم اعم از بازیهای رایانه ای یا سایر کالاها، قاچاق محسوب می شود و رسیدگی به آنها در صلاحیت تعزیرات است.
 
صادقی ادامه داد: قانون در برخورد با قاچاقچیان کالا نظیر توزیع کنندگان غیر مجاز بازیهای رایانه ای که از حساسیت بیشتری برخوردارند، سختگیر است به طوری که ضمن ضبط کالا به نفع دولت، دو برابر مبلغ کالا از فرد خاطی دریافت می شود.
 
معاون حقوقی و اجرای احکام تعزیرات حکومتی استان تهران، اثرگذاری مجازاتهای تعیین شده در قانون برای برخورد با قاچاقچیان کالاهای فرهنگی بسیار زیاد است به طوری که طبق بررسیهای صورت گرفته بسیاری از خاطیان، پس از تحمل مجازات از ارتکاب مجدد آن پرهیز می کنند.
 
صادقی به خانواده ها توصیه کرد که در خرید محصولات فرهنگی بویژه بازیهای رایانه ای فقط به صرف خارجی بودن آن توجه نکنند بلکه توجه کنند این محصولات دارای مجوز از وزارت ارشاد و دارای طرح شبنم و هولوگرام مجاز باشد. 
کلید واژه های خبر:
طرح شبنم ، 
 

کد خبر: 259

 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
بازگشت به صفحه قبل
ثبت نظر شما
شرکت خدمات انفورماتیک راهبر  مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات  شبکه اطلاع رسانی بازرگانی ایران  مرکز صدور گواهی الکترونیکی  کارگروه تحولات اقتصادی  پایگاه اطلاع رسانی دولت  شورای اصناف کشور 
صفحه اصلی  |  جستجو  |  نسخه RSS
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت خدمات انفورماتیک راهبر - آخرین بروز رسانی چهارشنبه 16 مهر 09:35:22
کلیه حقوق برای شرکت خدمات انفورماتیک راهبر محفوظ است
RSS | صفحه نخست | آرشیو

تمامی خدمات این وب سایت، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.