یکشنبه 28 آبان 1396, 6:47:31
 
 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
برچسب شبنم بر روی بیش از ۵۲۰ میلیون کالا نشسته است

غلامرضا نوری زاده :

برچسب شبنم بر روی بیش از ۵۲۰ میلیون کالا نشسته است

تعداد بازدید: 3198 دوشنبه, 2 اردیبهشت 1392 09:54:52

مشاور معاون وزیر و مدیر‌ شبکه بازرسی و نظارت مردمی گفت: طرح شبنم در دو مرحله کلی اجرا شده است‌، مرحله نخست مربوط به کالاهایی است که وارد می‌شوند و مرحله دوم نیز کالاهای وارداتی هستند که در سطح بازار توزیع شده‌اند، اما هنگام ورود به کشور نتوانسته‌ بودند شبنم را دریافت کنند. بر این اساس پایان فروردین آخرین مهلت برای گرفتن گروه دوم کالاهایی بود که درسطح بازار توزیع شده‌اند.

مدیر ‌طرح شبنم گفت: با پایان یافتن فروردین، مهلت گرفتن شبنم برای کالا‌هایی که در مرحله دوم سطح عرضه قرار داشتند، تمام شد و به‌طور مسلم دیگر تمدید نخواهد شد.

غلامرضا نوری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گسترش با بیان این‌که کالاهایی که فاقد شبنم هستند، قاچاق محسوب خواهند شد، افزود: از اول اردیبهشت بازرسان شورای اصناف و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کالاهایی را که در گروه دوم کالایی قرار دارند و تا کنون برچسب شبنم نگرفته‌اند، ضبط خواهند کرد.

شبنم روی ۵۲۰ میلیون کالا نشسته

نوری‌زاده افزود: در حوزه واردات برای ۳۲۰میلیون کالا بار کد شبنم درخواست شده است و در دو مرحله حوزه ساماندهی کالاهای موجود در سطح بازار نیز برای بیش از ۲۰۰میلیون کالا درخواست به شبکه بازرسی و نظارت مردمی رسیده است.

مدیر طرح شبنم تصریح کرد: اصناف تا پایان فروردین مهلت داشتند تا درخواست‌های خود را برای اخذ شبنم ارسال کرده و تا ۱۵اردیبهشت نیز فرصت دارند برچسب‌ها را الصاق کنند. وی درخصوص گروه‌های کالایی که به طرح شبنم افزوده خواهند شد، گفت: مرحله سوم برای کالاهای وارداتی آغاز شده است و در هنگام ثبت سفارش، بارکد برای آنها صادر خواهد شد، در‌خصوص ساماندهی کالا‌های موجود در سطح بازار باید منتظر اعلام زمان از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا باشیم، اما احتمال دارد تا پنج شش ماه آینده گروه سوم کالایی در سطح عرضه نیز اعلام شود.  

الصاق شبنم در کشور مبدا

نوری‌زاده تصریح کرد: خوشبختانه طرح شبنم به مرحله‌ای رسیده‌است که می‌توان با هماهنگی واردکننده، بارکد شبنم را در کشور مبدا و در کارخانه تولید‌کننده کالا الصاق کرد و حتی در برخی از موارد، می‌توان این بارکد را در کشور مبدا چاپ کرد.

وی گفت: این امر باعث خواهد شد تا دیگر زمانی برای الصاق برچسب پس از ورود کالا تلف نشود و از طرف دیگر، از به‌هم ریختن بسته‌بندی کالاها جلوگیری می‌شود.

مدیر طرح شبنم با بیان این‌که در حال حاضر امکان ایجاد کاتالوگ الکترونیک روی سامانه شبنم وجود دارد، گفت: به این ترتیب به اهداف پیش‌بینی شده برای طرح شبکه بازرسی و نظارت مردمی رسیده‌ایم و امیدواریم تا دو سال آینده به مرحله‌ای برسیم که مردم هیچ کالای وارداتی را بدون شبنم خریداری نکنند.

کلید واژه های خبر:
طرح شبنم ، غلامرضا نوری زاده مدیر طرح شنبم ، 
 

کد خبر: 242

 
نسخه قابل پرینت  نسخه PDF  نسخه xml  نسخه Word  اضافه کردن به لیست علاقه مندیها  ارسال به ایمیل
بازگشت به صفحه قبل
ثبت نظر شما
شرکت خدمات انفورماتیک راهبر  مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات  شبکه اطلاع رسانی بازرگانی ایران  مرکز صدور گواهی الکترونیکی  کارگروه تحولات اقتصادی  پایگاه اطلاع رسانی دولت  شورای اصناف کشور 
صفحه اصلی  |  جستجو  |  نسخه RSS
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت خدمات انفورماتیک راهبر - آخرین بروز رسانی چهارشنبه 16 مهر 09:35:22
کلیه حقوق برای شرکت خدمات انفورماتیک راهبر محفوظ است
RSS | صفحه نخست | آرشیو

تمامی خدمات این وب سایت، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.